Klady

Proč swepco?

SWEPCO je značkou nejen dokonalých hydroizolačních systémů pro ploché střechy, ale také materiálů pro údržbu budov. Jejích výrobcem je již od roku 1933 americká společnost Southwestern Petroleum Corporation.

PRAVÁ TEXASKÁ ROPA “HEARD OF TEXAS”
– nejdůležitější pro produkt splňující kvality systému SWEPCO je primární surovina. Touto je Asfalt značky „Heart of Texas“. Ve své podstatě jde o jeden z nejkvalitnějších impregnačních asfaltů na světě. Asfalt „Heart of Texas“ Asphalt® je mnohem kvalitnější než ostatní asfalty, protože je rafinován tak, aby splňoval náročné funkční požadavky společnosti SWEPCO – vydržet ve funkčním stavu po celou dobu životnosti budovy

SWEPCO jsou nejen ucelené hydroizolační systémy, ale i produkty pro účinnou údržbu starších krytin. Aplikací těchto materiálů na dosluhující střešní povrchy lze opakovaně prodlužovat jejich funkčnost a tím se vyhnout náročným a nákladným rekonstrukcím střešních plášťů.

Southwestern Petroleum Corporation díky své bezespojové technologii a dlouholetým zkušenostem ručí za funkčnost svch systémů až třicetilenou zárukou. SWEPCO systémy lze velice snadno udržovat a dosáhnout tak životností shodné s životností budovy.

produkty SWEPCO  se drží na špici vždy s velkým náskokem oproti konkurenčním materiálů a to především díky laboratornímu zázemí, kterým společnost disponuje. Kde pracovníci každým rokem posouvají produkty SWEPCO na vyšší kvalitativní úroveň.

V součastné době veškeré produkty SWEPCO procházejí nejmodernější modifikací asfaltů patentovanými aditivy. Mezi které patří například:

Jedinečný inhibitor oxidace, který udržuje pružnost hydroizolačních systémů stejně jako její poddajnost i poté, co nechráněná asfaltová krytina vyschne a začnou se v ní vytvářet trhliny.

Díky tomuhle speciálnímu inhibitoru oxidace vydrží stavební produkty SWEPCO mnohem déle ve funkčním stavu než konkurenční produkty.

DiaSEAL a jemně mletá  modročerná břidlice

Tyto přísady poskytují  hydroizolačním materiálům SWEPCO tři nejlepší minerální stabilizátory na světě, které zvyšují pevnost a trvanlivost

Vysokopevnostní mikrovlákna

Tyto pevné prameny vláken slouží ke stejnému účelu, jaký plní stavební ocel v drátkobetonu (celoobjemová výztuž). Jsou chemicky vázána v produktech SWEPCO a vytvářejí její výztuž. Dále zvyšují adhezi a přilnavost k podkladu(za studena). Zlepšují vlastnosti dokončené hydroizolační membrány, jako pružnost a pevnost.

Zonamine

Tato velmi účinná chemická přísada zlepšuje vazební potenciál materiálu SWEPCO a zvyšuje tak odolnost proti vzniku puchýřků, trhlin a odtrhování, Tím prodlužuje životnost a zachovává funkčnost produktu po dlouhou dobu.

Díky “LITÉ” technologii za studena, kterou SWEPCO zachovává již od svého založení, jsou hydroizolační membrány bezešvě (beze spojů), s dokonalým řešením detailů a návazností na konstrukce prostupující krytinou.

Výsledný produkt SWEPCO dosahuje pružnosti po aplikaci až 360%, pyšní se bezkonkurenční odolnosti proti stékaní a velkou odolnosti ve střihu. Proto je lze použít pro sanace libovolných typů jako například plasty (PVC-P, M-PVC,..), pryže (EPDM), kov, asfalty,stříkané polyuretanové pěny.

Problémem konkurenčních krytin je častý výskyt zátoků a průsaků v problematických detailech. Tento problém SWEPCO vyřešilo systémovým řešením SWEPCO PATCHING, díky kterému lze snadno a kvalitně opracovat libovolný detail z jakéhokoliv materiálu.

Díky svým hydroizolačním vlastnostem již v malých tloušťkách, lze dosáhnout konečného přitížení střešní konstrukce od 1,2 kg/m2

Výjimečnou chemickou stabilitu i po 30 letech od aplikace v jakémkoliv podnebí a prostředí, zajišťuje systémům SWEPCO nejmodernější technologie modifikací a nadstandardní aditiva.

Stabilita je zajištěna vysoce pevnými mikrovlákny. Tato vysoce účinná stabilizující vlákna zajišťují vynikající pružnost a odolnost proti tečení způsobenému vysokými teplotami, což jsou pro asfaltové krytiny velmi důležité vlastnosti. Pokud by krytina byla příliš tekutá za teplého počasí, mohlo by to způsobit posun střešní membrány. Pokud by naopak krytina byla příliš křehká, docházelo by k jejímu porušení (trhliny).

Speciální změkčovací pryskyřice se používá k vylepšení přirozené pružnosti a pojivosti SWEPCA. Tato pryskyřice zlepšuje plastické vlastnosti, umožňuje mu absorbovat rozpínavost a smršťování konstrukce v případě, že je vystavena teplotním změnám.

Rovněž zlepšuje adhezivní vlastnosti produktu a jeho odpor vůči ničivým střižným silám.

Testy byla prokázána soudržnost systémů SWEPCO odolávající zátěží sáni větru o rychlostech nad 280 km/h

Střešní hydroizolační systém SWEPCO do požárně nebezpečných prostor má vynikající požární odolnost. V případě požáru střešní hydroizolační membrána SWEPCO „zuhelnatí na místě“, aniž by se roztavila, stékala, rozlévala a šířila plameny. V případě požáru si žádná jiná asfaltová hydroizolace nevede lépe. Střešní hydroizolační membrána SWEPCO splňuje nebo překračuje všechny následující důležité standardy pro ohnivzdorné střešní hydroizolační membrány: Americká společnost pro testování a materiály ASTM D-1227, typ II, třída 1; Kanadská vládní komise pro normalizaci CGSB-37.28-M89 a vojenská norma USA MIL-R-3472A. Norma České republiky a Evropská norma pro odolnost stavebních hydroizolačních materiálů na vnější požár ENV 1187, ČSN 13501 – 1:2007, typ Broof (t3).

Hydroizolační systémy SWEPCO jsou navrženy tak, aby dlouhodobě plnili hydroizolační funkci. Zároveň je zajištěna jejich snadná a levná údržba, tak aby sloužily po celou životnost budovy!

Díky kvalitě, dlouhodobé životnosti systému a snadné následné údržbě, není potřeba opakovaná kompletní obměna střešního pláště, při které se u konkurenčních technologií abnormálně zatěžuje životní prostředí (skládka nebezpečných odpadů).

SWEPCO má až osmkrát vyšší odraznost než typická asfaltová střecha s posypem a až čtyřikrát vyšší než střecha pokrytá kačírkem. SWEPCO má schopnost odrážet infračervené sluneční paprsky, a snižuje tak vnitřní teploty v budovách, které nejsou vybaveny klimatizací, nebo chladicí tepelné zatížení v klimatizovaných budovách. SWEPCO rovněž rozptyluje teplo pomaleji než typické střešní povrchy, což minimalizuje tepelné ztráty budovy za studeného počasí. SWEPCO je energeticky účinný povlak, který může snižovat spotřebu energie za nízkých i vysokých teplot.

Zhoršení klimatických podmínek zejména ve městech (teplotní ostrovy), které jsou často řešeny drahými zelenými střechami. Lze levněji řešit  systémem SWEPCO , který odráží až 90% sluneční energie. Tím zabraňuje prohřívání střešní konstrukce. A v případě umístění  fotovoltaických panelů na střeše, zvyšuje jejich účinnost.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com